Zero smokes

Zero smokes

Ürün Fiyatı: 39 TL

Dumansız bir yaşam mı istiyorsunuz?

Zero smokes Ürün Özellilkleri

SİPARİŞ FORMU

Bulunduğunuz Ülke:
Ürün Seçiniz:

Teslimat Bilgileriniz:

Ödeme Şekli Seçiniz:
Onaylama Bilgileri:

Zero smokes 'i henüz duymadınız mı ? 

Zero smokes sosyal medya mecraalarında 

 

Akupuntur nedir ? 

Sizde zero smokes akupuntur yöntemiyle dumansız bir yaşam mı istiyorsunuz?

 

Zero smokes nedir ?

Zero smokes hakkında bildikleriniz nelerdir ?

Zero smokes'i duydunuz mu ?

Zero smokes'i kullandınız mı ?

 

Zero smokes sizlere sifa-sepetim.com aracılığı ile gönderilmektedir.

Zero smokes ilaç değildir.

Zero smokes kimyasal değildir.

 

Zero smokes Akupuntur nedir ? 

 

Çin tarihin yazılı döneminden çok eskilere dayandığı öne sürülmektedir. İğnelerin kullanımından çok önce bian denilen keskin kenarlı taşların kullanılmakta olduğu Han Hanedanlığı döneminde (M.Ö.206-M.S.220) kaleme alınmış olan Shuo Wen Jie Za adlı kitapta ifade edilmektedir. Zamanla bian taşlarının yerine kemik veya bambudan yapılan iğneler kullanılmaya başlanmıştır. Shang Hanedanlığı (M.Ö. 16.yüzyıldan 11.yüzyıla kadar) döneminde bronz döküm tekniği geliştirildiğinde bronz iğne kullanım imkânı ortaya çıkmış ve metal iğnelerin kullanımı önem kazanmıştır. Akupunkturun uygulanışı hakkındaki en geniş ilk bilgi Çin'de Savaşan Eyaletler Döneminde (M.Ö. 475-221) yazılan Huangdi Nei Jing adlı tıbbi risalede verilmektedir. Eserde hem dönemde uygulanan teknikler hem de kadim dönemden aktarılan bilgiler yer almaktadır.

 

Doğu ve Batı Tsin Hanedanlıkları döneminden (M.S.265-420) Güney ve Kuzey Hanedanlıkları (M.S.420-589) dönemine değin akupunktur uygulanımı yaygınlaşarak gelişmiş ve bu dönemde kaleme alınan Zhen Jiu Jia Yi Jing adlı kitapta akupunkturda kullanılan meridyen noktalarının tam yeri ve isimleri belirlenmiştir. Kitapta ayrıca her bir noktanın özellikleri ve diğer noktalarla ilişkisi ile manipülasyon metodları da anlatılmıştır.

 

Sung, Kin ve Yuan hanedanlıkları (960-1368) döneminde akupunktur alanına en önemli katkı Wang Wei-yi tarafından yazılan Tong Jen Shu Xue Zhen Jiu Tu Jing adlı kitaptır. Bu kitapta akupunktur noktaları hakkında ayrıntılı açıklamalar yapılmış ve insan bedenindeki 657 nokta tam olarak gösterilmiştir. Wang Wei-yi aynı zamanda eğitim alanında da kullanılması için gerçek insan bedeni büyüklüğünde ve üzerinde akupunktur noktaları gösteren bronz heykellerin de yapılmasını sağlamıştır.

 

Tang Hanedanlığı döneminde kraliyet tıp akademisinde akupunktur öğrencilere öğretilmeye başlanmış ve akupunkturun gelişmesinde önemli rol oynayan doktorlar eğitilmiştir.

 

Akupunktur ilk olarak Dabry (1853) ve Morant (1927) tarafından Batı'ya tanıtıldı

 

Kaynak : vikipedi (Emek hırsızlığı yapmamak adına vikipedi'nin yayınladığı bu araştırma için kendilerine sonsuz teşekkürlerimizi sunuyoruz.)

  

Zero smokes paket içeriği ;

 

Kulağınızdaki belirli bir noktaya yerleştirilmek üzere iki adet biyomıknatıs içerir.

Biyomıknatıslar Platin kaplıdır ve böylece doğal bir iletken görevi görürler ve sizi alerjik reaksiyonlardan korurlar.

 • Acura Ses Yükseltme Cihazı

  Acura Ses Yükseltme Cihazı

  Ses Yükseltme Cihazı temel olarak dış ortamdaki sesleri yükselterek hastanın duymasını sağlayan bir cihazdır.

 • Manyetik Korse

  Manyetik Korse

  Manyetik korse kaslarınızın gevşemesine ve günlük aktivitelerinizde karşılaştığınız sırt ve bel ağrılarının azalmasına yardımcı olur.

 • Fersah Mest

  Fersah Mest

  Fersah mest; yıkanabilen ve ayakkabı ile giyilebilen, aynı zamanda da ekonomik olacak bir mest arayışlarının sonucu olarak ortaya çıkan termal bir üründür.

 • Eshel Mest

  Eshel Mest

  Şartların müsaadesizliği ibadet hayatımızı etkiliyor. Bayanlar özellikle kış aylarında ve dış mekanlarda abdest almakta daha çok zorlanıyor, mahremiyetlerinden dolayı abdest almak adeta eziyete dönüşüyor.